0
0%

U12: POLONIJNE DERBY LONDYNU DLA ORŁÓW
2017-01-15 / chomza

Po kilkutygodniowej rekonwalescencji na ławkę trenerską dwunastek wrócił trener Bartek, którego nasze Orły przywitały zwycięstwem nad Elite Magic 3:1

Już od początku spotkania London Eagles pokazało przeciwnikowi jak bardzo zależy im na zwycięstwie. W rzęsistym deszczu, na bramką Magic sunął atak za atakiem. Bardzo szybko chłopcy dopięli swego, bo już w 5 min po strzale Michała Malinowskiego piłkę sparował na przedpole bramkarz gości, do której dopadł Thomas Valiantis i otworzył wynik dzisiejszego spotkania. Po pięciu minutach sędzia podyktował rzut karny za faul na Alexandrze Tamangu. Do jedenastki podszedł Michał, ale bramkarz Elite Magic wyczuł jego intencję. Do dobitki najszybciej dobiegł wykonawca karnego i po kilkusekundowej żonglerce, przy biernej postawie obrońców gości wpakował piłkę do bramki. Przewaga London Eagles była bezdyskusyjna, a motorem napędowym akcji ofensywnych był Thomas Valiantis, którego wszędzie było pełno i tylko świetne interwencję bramkarza gości sprawiły, iż Czarodzieje schodziły na przerwę z bagażem tylko dwóch bramek. Po przerwie gospodarze nie zamierzali spuścić z tonu. Pomimo coraz trudniejszych warunków, boisko stało się wielkim grzęzawiskiem, nadal dążyli do podwyższenia wyniku. Udało się to już w 33 min, kiedy to źle wyprowadzoną piłkę przechwycił Thomas Valiantis i w sytuacji sam na sam z bramkarzem podwyższył na 3:0. Orły cały czas kontrolowały grę i pomimo, iż w 46 min gościom udało się zdobyć honorowego gola, to nasz bramkarz był dziś chyba najczystszym i najbardziej zmarzniętym zawodnikiem. Ostatnie kilkanaście minut meczu to istne oblężenie bramki Elite Magic. Oko w oko z bramkarzem stawali Thomas i Kacper Kukacki, jednak bramkarz gości był w tej części gry nie do przejścia. W 52 min w Kacper wygrał w końcu pojedynek, ale piłka zmierzająca do pustej bramki zatrzymała się w kałuży i tak wynik nie uległ już zmianie. Na pochwałę zasłużył dziś cały zespół, nie było dziś słabych punktów i nawet Crispin Aniśkiewicz, pomimo, iż był to dopiero jego drugi występ w barwach Eagles coraz lepiej wkomponowuje się w zespół. Po kilku jesiennych porażkach, powoli pniemy się w górę tabeli.

LONDON EAGLES - ELITE MAGIC 3:1